Молодіжний форум

В приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) разом із Громадською спілкою «Харківський університетський консорціум» провели Молодіжний форум під назвою: «Залучення молоді до процесу прийняття рішень у своїй громаді».

Фото  

У роботі Форуму взяли участь 36 учасників, серед яких керівництво Харківського регіонального офісу УВКБ ООН, депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, голови та заступники голів молодіжних та студентських рад, керівники місцевих регіональних молодіжних ХАБів, громадськість, представники засобів масової інформації та активна молодь, яка прагне змін у своїх громадах. Окремо слід наголосити на участі представників молодіжних громадських організацій та молодіжних рад, які було створено як консультативно-дорадчі органи при відповідних містких та селищних радах, а також представників громадських організацій, які також було створено в об’єднаних територіальних громадах в рамках реалізації проектів за участю ГС «Харківський університетський консорціум».

У роботі Форуму взяли участь й представники ХарРІ НАДУ. Так, заступник директора з економіко-господарської роботи та розвитку Д. Олійник звернувся із вітальним словом на адресу учасників, доцент кафедри управління персоналом Ю. Орел виступив з доповіддю на тему: «Стажування в органах публічного управління як чинник залучення молоді до роботи в ОТГ», доцент кафедри гуманітарної та соціальної політики О. Кулініч зробив аналіз реального стану речей щодо впровадження молодіжної політики в регіоні, а представники студентської ради ХарРІ НАДУ О. Бірюкова та Д. Дуднік виступили з доповіддю на тему: «Студентське самоврядування як чинник реалізації молодіжної політики».

Загалом же, під час роботи Форуму його учасники мали змогу презентувати свої досягнення, поділитися певним досвідом та заохотити небайдужу молодь до активних дій у своїх громадах. Крім того, було презентовано можливості залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації молодіжних проектів в ОТГ, окреслено пріоритетні напрями роботи з молоддю в ОТГ, визначено можливі перспективи фінансування відповідних заходів в ОТГ Харківської області у 2019-2020 рр.

Результатом Форуму стало створення «Експертної групи зі сприяння впровадженню молодіжних ініціатив у громадах Харківської області», метою діяльності якої визначено надання інформаційної та організаційної допомоги у створенні молодіжних рад, а також молодіжних громадських організацій з метою активізації молоді на місцях та залучення її до розвитку своїх громад. До складу цієї групи увійшли й представники нашого Інституту Ю. Орел та О. Кулініч.