Круглий стіл

Обговоренню можливих змін до Конституції – максимальний рівень відкритості та прозорості!

У Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України пройшов Круглий стіл, присвячений обговоренню питань щодо внесення змін до Конституції України в контексті реформ децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

Фото  

В роботі заходу взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух, представники Харківської обласної ради, депутати обласної та районних рад, голови та заступники голів об’єднаних територіальних громад, керівництво ХарРІ НАДУ, науковці з провідних закладів вищої освіти Харківщини.

В рамках заходу відбулося 3 змістовних доклади, які були представлено експертами з конституційного права, регіонального розвитку та місцевого самоврядування, науковцями нашого Інституту Валентиною Мамоновою, Світланою Клімовою та Андрієм Кузнецовим, після кожного з яких розгорнулося жваве обговорення та дискусія щодо сутності та змісту можливих змін до Конституції. Яка має бути кількість рівнів місцевого самоврядування, зміни до адміністративно-територіального устрою, механізми реалізації принципу субсидіарності, повноваження префектів, в якому саме нормативно-правовому документі вони мають бути деталізовані, порядок фінансування органів місцевого самоврядування – це лише мала частина питань, що було обговорено.

Результатом Круглого столу стало затвердження спільної резолюції з переліком можливих змін до Конституції, яку було передано заступнику голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух, який є делегатом від Харківської області на Всеукраїнські публічні слухання з питань внесення змін до Конституції України, що відбудуться вже найближчим часом у м. Києві.