9 листопада 2020

ХХ ювілейний радіодиктант національної єдності

У рамках заходів, присвячених Дню української писемності та мови, студенти, слухачі й працівники інституту дистанційно взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Це наймасовіший флешмоб осені, який цьогоріч є двадцятим ювілейним. Він транслювався на всіх платформах «UA: Суспільне мовлення».

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури кафедрою української мови з нагоди свята на факультеті соціально-економічного управління був проведений конкурс на краще есе під девізом «У народу немає скарбу більшого, як його мова» (Ю. Мушкетик). Студенти в поетичній і прозовій формі продемонстрували свою повагу до рідної мови, висловили міркування про її сучасний стан і перспективи розвитку, поділилися думками щодо ствердження її ролі в сучасних державотворчих процесах.

Переможцями конкурсу визнано студентів Сніжану Поплавську (група ПУД-20), Тетяну Сіренко (ЕД-20), Милану Меленчук (МД-20), Анну Палагуту (ПТД-20).
«Мені б хотілося донести до всіх свою любов до рідного слова через рядки вірша, написаного до Дня української писемності та мови», – зауважує Сніжана Поплавська:

Шануйте мову, діти України,
Своєї рідної, великої країни,
Шануйте найріднішу, нашу власну,
Таку співучу і таку прекрасну.
Шануйте, не цурайтесь мови,
Щоб змусила перемогти нас знову.
Шануйте істинно, від всього серця,
Щоб відчувати, що душа сміється.
Шануйте, не давайте ображати,
Бо рідну мову треба захищати.
Шануйте мову, як своїх батьків,
(Навчили ж вас Шевченкових рядків!)
Шануйте, прославляйте мову –
Це символ українського народу.
Шануйте, і любіть, і поважайте,
Пильнуйте, і кохайте, і вивчайте!

Тож зі святом, дорогі друзі!
Фото