Актуальні проблеми розвитку управлінських систем: досвід, тенденції, перспективи

25 березня 2021 року в ХарРІ НАДУ при Президентові України в онлайн режимі відбулась щорічна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку управлінських систем: досвід, тенденції, перспективи». Цьогоріч напрямками конференції стали:
– Сучасні тенденції розвитку системи публічного управління в Україні (керівник – д.держ.упр., проф. Мартиненко Василь Миколайович);
– Економічна політика та бізнес-процеси в умовах глобалізації (керівник – д.держ.упр., проф. Латинін Микола Анатолійович);
– Цифрові технології в управлінні персоналом та розвитку підприємства: світ можливостей (керівник – д.держ.упр., проф. Статівка Наталія Валеріївна).
Секція 1 «Сучасні тенденції розвитку системи публічного управління в Україні»

В межах студентської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми розвитку управлінських систем: досвід, тенденції, перспективи», яка проходила 25 березня 2021 року в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України пройшло обговорення науково-прикладних проблем за напрямом «Сучасні тенденції розвитку системи публічного управління в Україні».

У спільному обговоренні проблемних питань даного напряму прийняли участь більше трьох десятків студентів, аспірантів і науковців з різних закладів вищої освіти міст Харкова, Києва, Дніпра. Дискусійний характер обговорення поставлених питань спричинили своїми виступами Денис Жила і Марія Збукер (студенти 2 курсу, група ПУД-19), Богдан Надозор і Софія Гомела (студенти 4 курсу, група ПУД-17). Приймали активну участь у обговоренні доповідей і студенти 1 курсу групи ПУД-20 Сніжана Поплавська і Олексій Маренич.

Колектив кафедри державного управління висловлює вдячність всім учасникам даного заходу і зичить подальших наукових здобутків у напрямку дослідження тенденцій розвитку системи публічного управління в Україні.

Секція 2 “Економічна політика та підприємництво в умовах глобалізації”

(керівник – д.держ.упр., проф. Латинін Микола Анатолійович) розпочала свою роботу о 13.00 у дистанційному форматі. У роботі секції прийняли участь аспіранти, студенти та слухачі ХарРІ НАДУ при Президентові України та інших закладів вищої освіти, зокрема Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія».

Під час секційного засідання було обговорено питання економічної політики України в умовах глобалізації, особливостей процесів економічної глобалізації, механізмів державного управління сталим розвитком регіонів у контексті принципів належного врядування, основних аспектів побудови глобальної маркетингової стратегії, можливостей розвитку підприємств в умовах глобалізації та реалізації державної політики «зеленої» економіки на засадах сталого розвитку України.

Крім того, було звернуто увагу на проблемні питання забезпечення економічної ефективності діяльності підприємств, формування антикризової стратегії підприємства, управління прибутковістю підприємства, маркетингового потенціалу в управлінні підприємством. Не залишили поза увагою також питання щодо соціально-психологічних основ розробки та прийняття управлінських рішень в організації та соціального підприємництва як напряму державно-приватного партнерства.
Усі доповіді були цікавими та змістовними, що призвело до запитань та дискусій. Доповідачі відповіли на запитання, що зацікавили учасників секції.
Секція 3 «Цифрові технології в управління персоналом та розвитку підприємництва: світ можливостей»

25.03.2021 р. на факультеті соціально-економічного управління, під егідою кафедри управління персоналом та економіки праці, відбулось засідання секції (напряму) «Цифрові технології в управління персоналом та розвитку підприємництва: світ можливостей» у рамках проведення щорічної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми розвитку управлінських систем: досвід, тенденції, перспективи». До участі у заході були залучені студенти спеціальностей «Економіка» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та аспіранти.

До присутніх звернулася завідувач кафедри управління персоналом та економіки праці Статівка Наталія Валеріївна, передавши вітання від першого заступника директора,доктора наук з державного управління, професора Карамишева Дмитра Васильовича з побажанням творчих злетів, наукових відкриттів та мирного майбутнього. Декан факультету Козлов Костянтин Іванович запросив учасників конференції, талановиту молодь продовжувати навчання в магістратурі та аспірантурі Інституту.

Молоді дослідники підняли ряд актуальних наукових питань: «Чотириденний робочий тиждень та продуктивність: взаємозалежність? (Анастасія Зибнєва), «Проблеми реформування системи охорони здоров’я: особливості фінансування та розвитку геріатричної допомоги» (Яна Гранкіна, ХГУ «Народна українська академія»), «Соціальні мережі: перспективи використання у бізнесі» (Анастасія Абрамова), «Роль цифрових технологій у створенні нового робочого середовища» (Ганна Вразовська), «Розвиток ринку електромобілів в Україні» (Євгеній Липчанський), «Інформаційне забезпечення в управління персоналом» (Артем Оніщенко) «Роль цифрових HR-технологій в забезпеченні конкурентоспроможності торговельного бізнесу» (Катерина Шевченко) .

Доповіді виступаючих учасників конференції викликали інтерес у слухачів, жваве обговорення актуальних питань щодо розвитку цифрової економіки України, створення ринкових стимулів, мотивацій, попиту та формуванні потреб щодо використання цифрових технологій, продуктів та послуг серед українських секторів промисловості, сфер життєдіяльності, бізнесу та суспільства. У ході дискусій були напрацьовані пропозиції до проекту рішення секційного засідання «Цифрові технології в управління персоналом та розвитку підприємництва: світ можливостей» та сформовано напрями подальших творчих пошуків.

Фото: «Цифрові технології в управління персоналом та розвитку підприємництва: світ можливостей»